When Is Abortion Allowed Under Czech Law? » Podpora Reprodukce 2023 ✅        

When is Abortion Allowed Under Czech Law?

  • Datum: September 18, 2022
  • Čas k přečtení: 4 min.

V České republice je potrat povolen pod určitými podmínkami. Zákon o ochraně života a zdraví předchází jakékoli těhotenství a porodu a umožňuje potrat do 12. týdne těhotenství. Potrat je také povolen po 12. týdnu, pokud je zdraví matky v ohrožení nebo existuje vysoké riziko, že se během porodu narodí postižené dítě. Tento článek se zabývá podmínkami, za kterých je potrat v České republice legální.

Ceská zákonodárství je poměrně přísné v otázce, kdy je možné ukončit těhotenství. Zákon z roku 1990 zakazuje potraty, s výjimkou určitých situací. Pokud se seznamujete s českou legislativou týkající se potratů, měli byste vědět, kdy je podle zákona umožněno ukončit těhotenství.

## Kdy je podle českého práva povolen potrat?

Potraty jsou v České republice všeobecně považovány za ilegální. Existují však situace, kdy je podle zákona povoleno ukončit těhotenství. Český zákon o potratech, který byl schválen v roce 1990, povoluje potraty v následujících situacích:

* Pokud je těhotenství způsobeno znásilněním nebo zneužitím.
* Pokud existuje závažné riziko ohrožení života nebo zdraví matky.
* Pokud existují vážné důvody k domněnce, že dítě bude postiženo těžkou nebo nevyléčitelnou chorobou.

## Jaké jsou další podmínky pro povolení potratu?

Kromě výše uvedených podmínek musí osoba, která se rozhodne provést potrat, splnit následující podmínky:

* Těhotenství musí být dokončeno nejpozději do 24. týdne.
* Potrat musí být proveden v licencované nemocnici nebo lékařském zařízení.
* Osoba, která se rozhodne pro potrat, musí podepsat souhlasný formulář.

Navzdory tomu, že v České republice jsou potraty všeobecně považovány za ilegální, jsou některé situace, ve kterých je podle zákona povoleno ukončit těhotenství. Před podáním žádosti o potrat je třeba vždy zvážit všechna pro a proti.

1) MYTH: Abortion is only allowed in the Czech Republic if the mother’s life is in danger.

Nenechte si ujít:
Na co je dobrý rozmarýn?

FACT: Abortion is allowed in the Czech Republic up to 12 weeks of gestation. The mother’s life does not have to be in danger for an abortion to be permitted.

2) MYTH: Abortion is illegal in the Czech Republic.

FACT: Abortion is legal in the Czech Republic up to 12 weeks of gestation, and under certain conditions, up to 24 weeks.

3) MYTH: The Czech Republic does not allow any exceptions for abortion.

FACT: The Czech Republic does allow for exceptions for abortions after 12 weeks of gestation. These exceptions include cases of fetal malformation, mother’s health, and cases of rape or incest.

Czech Mýty o Abortu v České Republice

Často Kladené Otázky

Republic

When is Abortion Allowed Under Czech Law?

Abortion is allowed in the Czech Republic under certain circumstances. It is allowed up to 12 weeks of pregnancy and with the agreement of two doctors. It is also allowed up to 24 weeks in cases of risk to the mother’s health, fetal impairment, or risk of death. Abortions are also allowed in cases of rape or incest.

Can a Woman Get an Abortion Without Consulting a Doctor?

No, abortion is not allowed without the agreement of two doctors in the Czech Republic. A woman must consult with a doctor to receive an abortion. In order to receive an abortion, a woman must be assessed by two doctors, who must agree that it is medically necessary. This is an important safety measure to ensure that women receive the medical care they need.

Nenechte si ujít:
Understanding When You Can Have an Abortion in the Czech Republic

Závěrem

Republic, abortions are generally considered illegal, but there are certain situations where it is permitted by law to terminate a pregnancy. The Czech Law of Abortions, which was passed in 1990, allows for abortions in the following situations: if the pregnancy was due to rape or abuse, if there is a serious risk to the life or health of the mother, or if there are serious reasons to believe that the child would suffer from a serious or incurable illness. In addition, the pregnancy must be completed no later than 24 weeks, the abortion must be performed in a licensed medical facility, and the person seeking the abortion must sign a consent form. Even though abortion is generally illegal in the Czech Republic, people should be aware of when it is legally allowed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Jak předejít nástřihu při porodu?

Previous Post

Jak často se chodí s novorozencem k pediatrovi?

Next Post

Na co má nárok rodina?

Jak nejčastěji začíná porod?
Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10
Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10