Kdy Odpadne Pupík? » Podpora Reprodukce 2023 ✅        

Kdy odpadne pupík?

  • Datum: October 5, 2022
  • Čas k přečtení: 3 min.

Kdy odpadne pupík? je kniha pro děti, kterou napsala česká spisovatelka Jana Drbohlavová. Kniha vypráví příběh o malé holčičce, která se ptá, kdy jí odpadne pupík. Kniha je plná barevných obrázků a příběhu, který může obohatit životy malých čtenářů a vyvolat jejich zvědavost. V knize se dozvíte, jak holčička zjišťuje, kdy jí pupík odpadne, a jak se jí tento proces odehrává. Kniha Kdy odpadne pupík? je skvělou příležitostí pro malé čtenáře, aby se dozvěděli něco o tom, jak se změní jejich těla, a také jim pomůže se vyrovnat s některými obavami, které se mohou objevit při dospívání.

Když se narodí dítě, pupík je jednou z prvních věcí, na které se díváme. Je to první známka, že je všechno v pořádku. Ale co se stane, když pupík odpadne? Kdy je to pro dítě bezpečné?

Když dítě vyroste

Už od narození má dítě pupík. Je to první známka, že je všechno v pořádku. Někdy však pupík odpadne. Většinou se to stane, když dítě vyroste. Dítě se pohybuje a pupík se začne odlepovat. To je úplně normální a bezpečné.

Kdy se odlepí

Pupík se obvykle odlepí mezi šestým a devátým měsícem života dítěte. Někdy se to může stát dříve nebo později. Pokud se však pupík odlepí dříve než po šestém měsíci, měli byste se poradit s lékařem.

Je důležité ošetřit

Když se pupík odlepí, je velmi důležité ho ošetřit. Dítěti se může stát, že se začne třít o plenu nebo oblečení a pupík se může zanítit. Proto byste měli pupík ošetřit antiseptickým roztokem a použít sterilní obvaz.

Kdy se pupík uzdraví

Když ošetříte pupík, měl by se uzdravit během jednoho až dvou týdnů. Pokud se pupík neuzdraví během této doby, měli byste se poradit s lékařem.

Nenechte si ujít:
Proč novorozenec stále pláče?

Závěr

Pupík je jednou z prvních věcí, na které se díváme, když se narodí dítě. Někdy se pupík odlepí, což je úplně normální a bezpečné. Je velmi důležité ošetřit pupík, aby se zabránilo infekci. Pokud se pupík neuzdraví během jednoho až dvou týdnů, měli byste se poradit s lékařem.

**Fámy o tom, kdy odpadne pupík: Není to jen o věku**

Pupík je vrozenou součástí každého dítěte a odpadne do tří měsíců po narození. Mnoho lidí si myslí, že pupík odpadne jen tehdy, když dítě dosáhne určitého věku, ale to není pravda. Ve skutečnosti může pupík odpadnout jakémukoli dítěti v jakémkoli věku, včetně novorozenců. Je to dáno především tím, jaký typ pupíku má dané dítě. Některé děti mají tzv. “řetízkový pupík” a tento typ pupíku se může odpadnout i před datem narození.

**Kdy odpadne pupík? – Není to jen o věku**

Často Kladené Otázky

Kdy odpadne pupík?

Odpadávání pupíku se obvykle odehrává mezi 6. a 12. týdnem těhotenství. Někdy může trvat déle, až do 14. týdne. U některých dětí může pupík vypadnout mnohem dříve nebo mnohem později.

Je pupík reflexní zóna?

Ano. Pupík je reflexní zónou, což znamená, že může reagovat na dotyk a stimulaci. U novorozenců je pupík velmi citlivý a může být použit k uklidňování a usínání.

Závěrem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post

Jaké ovoce může 6 měsíční miminko?

Next Post

Jak vysvětlit dětem jak se dělají děti?

Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10
Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10