Kdy Miminko Vidí A Slysi? » Podpora Reprodukce 2023 ✅        

Kdy miminko vidí a slysi?

  • Datum: November 8, 2022
  • Čas k přečtení: 3 min.

Kdy miminko vidí a slyší? Je to jedna z nejdůležitějších otázek, kterou se rodiče ptají. Odpověď na tuto otázku je důležitá pro to, aby rodiče věděli, jak reagovat a jak své dítě vychovávat. Pojďme se podívat na to, co děti vidí a slyší a jak se mohou tyto vjemy lišit od těch dospělých.

Miminka jsou velmi zvídaví a učí se novým věcem každý den. Ale jaký je jejich vývoj? Kdy miminko začne vnímat okolní svět a slyšet?

## Kdy miminko vidí?

Miminka se narodí s vyvinutými smysly, ale jejich schopnosti nejsou úplně vyvinuté. Zrak miminka je poměrně slabý, ale postupně se zlepšuje. V prvním měsíci života dokáže miminko rozeznat světlo, ale nevidí zřetelně.
Ve druhém měsíci se miminko začíná soustředit na předměty, které jsou blízko něho a může rozlišovat barvy. Ve třetím měsíci je schopno vidět věci na vzdálenost 15 – 20 cm.

## Kdy miminko slyší?

Miminka začínají slyšet už v prvním měsíci života. Můžou rozeznat různé zvuky, které jsou hlasité nebo tlumené. Ve druhém měsíci už jsou schopni reagovat na hlasitý zvuk a ve třetím měsíci jsou schopna slyšet i méně hlasité zvuky.

## Jak miminko učí

Miminka se učí pozorováním, posloucháním a hrou. Rodiče mohou pomoci svému dítěti vyvinout jeho schopnosti představivosti a pozornosti. Měli by se snažit vytvářet bezpečné a pozitivní prostředí, ve kterém bude miminko moci vyvíjet své smysly a dovednosti.

Mýty o tom, Kdy miminko vidí a slysi?

Když miminko vidí a slyší, může se objevit řada mýtů. Níže jsou uvedeny některé z běžných mýtů a fakta, které je vyvracejí:

Mýtus: Miminka mohou vidět a slyšet, když se narodí.

Fakt: Většina novorozenců nemůže vidět dál než na 20 palců a neslyší dobře, dokud se ve věku kolem 2 měsíců nezlepší jejich vidění a sluch.

Nenechte si ujít:
Kdy dát dítěti jogurt?

Mýtus: Miminka nevnímají obrazy, které vidí.

Fakt: Novorozenci vidí obrazy dobře a dokáží je rozpoznat. Už po několika týdnech po narození jsou schopni vnímat barvy a obrysy.

Mýtus: Miminka se nikdy nezeptají nebo se neptají na to, co vidí.

Fakt: Novorozenci se ptají na to, co vidí a slyší, a mohou reagovat na věci kolem nich. Můžou se smát, když se na ně usmíváte, a mohou plakat, když se objeví něčí hlas nebo obraz.

Když miminko vidí a slyší: Pravda a mýty

Často Kladené Otázky

Kdy miminko začíná vidět?

Miminka začínají vidět ve věku mezi 3-4 měsíci. Nejdříve začínají s rozpoznáváním barev a kontrastů, ale s postupem času se učí rozlišovat tvary a vzory.

Kdy miminko začíná slyšet?

Miminka začínají slyšet ve věku mezi 18-24 týdny. V tomto věku jsou schopni rozpoznat hlas svých rodičů a vnímat různé zvuky ve svém okolí.

Závěrem

Miminka se narodí s vyvinutými smysly, ale jejich schopnosti se postupně zlepšují. Zrak miminka je slabý, ale ve druhém měsíci už může rozlišit barvy a ve třetím měsíci vidí předměty až na 15-20 cm. Mimo to, miminka slyší od prvního měsíce, ve druhém měsíci reagují na hlasitý zvuk a ve třetím měsíci mohou slyšet i méně hlasité zvuky. Rodiče mohou pomoci miminku rozvíjet jeho smysly a dovednosti v bezpečném a pozitivním prostředí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post

Making the Right Choice: What to Consider Before Having an Abortion

Next Post

Proč děti nesmí houby?

Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10
Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10