Kde Má Miminko Fontanelu? » Podpora Reprodukce 2023 ✅        

Kde má miminko Fontanelu?

  • Datum: October 10, 2022
  • Čas k přečtení: 3 min.

Kde má miminko Fontanelu? je častá otázka, která má na mysli zdravotní stav novorozence. Fontanela je měkké místo na hlavě novorozence, které má unikátní anatomickou strukturu. Je jedním z nejdůležitějších prvků novorozeneckého vývoje a je nezbytné se o ní dozvědět více, abychom mohli správně pečovat o novorozence. Tento článek poskytuje užitečné informace o fontanelách, včetně toho, kde se nacházejí, jakou funkci plní a co dělat, pokud je něco špatně.

Fontanel je oblast kostí lebky, která je během narození otevřená, aby se vyvinula novorozenci hlava a obličej. Fontanel je oblast, kde se kosti lebky ještě nezformovaly nebo se ještě úplně nezformovaly, a je to oblast, která umožňuje dítěti vyvinout se a vyvinout se do tvaru, který je pro plný rozvoj dítěte nezbytný.

## Kde se fontanel nachází?

Fontanel se nachází na obou stranách hlavy novorozence. Na spodní straně hlavy je fontanel nazýván fontanel dolní, a je to oblast, kde se kosti lebky ještě nezformovaly. Na horní straně hlavy je fontanel nazýván fontanel horní, a je to oblast, kde se kosti lebky nezformovaly úplně.

## Jak velký je fontanel?

Velikost fontanelu se liší v závislosti na věku novorozence. U novorozenců je fontanel obvykle mezi 2 a 4 cm, a postupně se zmenšuje, jak dítě roste. U dětí ve věku 6 až 12 měsíců je průměrná velikost fontanelu mezi 1 a 2 cm. U dětí ve věku 1 až 3 let je průměrná velikost fontanelu mezi 0,5 a 1 cm. U dětí, které jsou starší než 3 roky, je fontanel zcela zabudován a jeho velikost je 0,2 cm nebo méně.

## Jaké je význam fontanelu?

Fontanel je důležitý pro zdraví a rozvoj dítěte. Pomáhá dítěti přizpůsobit se růstu a vývoji. Také umožňuje dítěti dýchat a jíst správně. Fontanel také chrání lebku dítěte před poškozením, které by mohlo být způsobeno příliš velkým tlakem.

Nenechte si ujít:
Jaký je průměr IQ?

Mýty o tématu Kde má miminko Fontanelu?

## Mýty o Fontanelu u miminek

Mnoho lidí má řadu mylných představ o fontanelu u miminek. Níže naleznete některé z nejčastějších mylných představ o fontanelu.

Mýtus 1: Fontanel je otevřená díra ve lebce novorozeného.

Skutečnost: Fontanel je měkká část lebky novorozeného, která se skládá z kostních destiček, které jsou spojeny kůží. Fontanel chrání mozek a míchu a umožňuje, aby hlava novorozeného mohla plavat v děloze.

Mýtus 2: Fontanel by měla být pokryta obvazem.

Skutečnost: Fontanel by neměla být pokryta žádným obvazem. Obvaz by mohl způsobit nepříjemný tlak na fontanel a mohl by také způsobit infekci.

Mýtus 3: Fontanel může být otevřený až do věku 2 let.

Skutečnost: Fontanel obvykle zcela zmizí do věku 18 měsíců až 2 let.

Často Kladené Otázky

Kde má miminko Fontanelu?

Fontanelu má miminko na čele, krku a kříži. Na čele se nazývá fontanela anterolaterální, na krku fontanela mastoidní a na kříži fontanela kruhová.

Závěrem

Fontanel je oblast kostí lebky novorozence, která je během narození otevřená. Je to oblast, kde se kosti ještě nezformovaly, a umožňuje dítěti rozvinout se a vyvinout se do tvaru potřebného pro plný rozvoj. Velikost fontanelu se od novorozenců po děti starší než 3 roky liší a má důležitý význam pro zdraví a rozvoj dítěte. Pomáhá dítěti přizpůsobit se růstu a vývoji a chrání lebku dítěte před poškozením.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post

Jak zkrotit divoke dítě?

Next Post

Proč miminko v noci nespí?

Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10
Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10