Které Ucho Si Uřízl Van Gogh? » Podpora Reprodukce 2023 ✅        

Které ucho si uřízl van Gogh?

  • Datum: November 28, 2022
  • Čas k přečtení: 3 min.

Které ucho si uřízl van Gogh? Je to otázka, která po staletí zajímá uměleckou veřejnost. Tento kontroverzní holandský malíř, Vincent van Gogh, byl jednou z nejslavnějších osobností v oblasti umění. Jeho sláva byla do značné míry založena na jeho náročných a bizarních činech – včetně samořezu ucha. Tento článek bude zkoumat veškeré spekulace, které se objevily kolem tohoto tajemného činu, a poskytnout odpověď na otázku, kterou si mnozí kladou: Které ucho si uřízl van Gogh?

V případě slavného nizozemského malíře Vincenta van Gogha se často říká, že si uřízl ucho. Ale které ucho to bylo? V tomto článku se podíváme na to, jak se to stalo a proč.

## Jak se to stalo?

Van Gogh se narodil v roce 1853 v Holandsku a již v raném věku projevoval zájem o malování. Na vrcholu své kariéry se rozhodl přestěhovat se do Francie, aby mohl pracovat na svém umění. V roce 1888 se přestěhoval do Arles, kde se setkal s Paulem Gauginem a začal spolupracovat s místním malířským spolkem.

V prosinci 1888 se však van Goghovi vytratila jeho duševní rovnováha. Poprvé se pokusil o sebevraždu a v březnu 1889 se pokusil o sebevraždu znovu, což vedlo k tomu, že byl hospitalizován. Když byl ve vězení, slíbil lékařům, že se zlepší, a oni ho pustili.

Jeho další osudy jsou poněkud nejasné. Někteří badatelé tvrdí, že večer 23. prosince 1888 van Gogh náhle vyšel z domu a uřízl si levé ucho. Jiní říkají, že si uřízl obě uši. Žádný zdroj ale neposkytuje jasnou odpověď.

## Proč si uřízl ucho?

Vincent van Gogh trpěl depresí a schizofrenií. Byla to těžká a dlouhá období jeho života, které se plnilo úzkostí a nočními můrami. Jeho duševní nemoc se stala tak závažnou, že se nakonec rozhodl udělat to, co nikdo nepochopí – uříznout si ucho.

V tomto okamžiku se van Goghovo chování a jeho myšlení změnilo. Někteří tvrdí, že chtěl ukázat svou lásku k Gauginovi, jiní říkají, že to bylo jen vyjádření jeho osobního trápení. Skutečný důvod jeho činu zůstává záhadou.

Van Gogh si nikdy nezotavil z tohoto zranění. Později se začal zabývat sebevraždou a po několika měsících se jí dokončil. Jeho díla však přetrvávají ve věčnosti.

Mýty o tom, které ucho si uřízl Van Gogh

Myth 1: Van Gogh si uřízl obě uši.

Fakt: Van Gogh si uřízl pouze jedno ucho.

Myth 2: Van Gogh si uříz nutí uho kvůli své lásce.

Fakt: Neexistuje žádná pevná odpověď na to, proč Van Gogh udělal tento krok. Existuje mnoho teorií, ale žádná z nich nebyla dokázána.

Myth 3: Van Gogh se uříznutím ucha trestal.

Fakt: Neexistuje žádný důkaz, že by se Van Gogh trestal tímto způsobem.

Často Kladené Otázky

Které ucho si uřízl van Gogh?

Van Gogh se uřízl pravé uho.

Závěrem

Vincent van Gogh, slavný nizozemský malíř, proslulý tím, že si uřízl ucho, se narodil v roce 1853. Když se rozhodl přestěhovat se do Francie, jeho duševní rovnováha se vytratila a poprvé se pokusil o sebevraždu. V prosinci 1888 se pokusil o sebevraždu znovu, a v březnu 1889 byl hospitalizován. Večer 23. prosince se van Gogh náhle vytratil z domu a někteří tvrdí, že si uřízl levé ucho. Nicméně skutečný důvod jeho činu zůstává záhadou. Jeho duševní nemoc se stala tak závažnou, že se po několika měsících dokončil sebevraždu. I přes to jeho díla přetrvávají ve věčnosti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post

Co kdyz miminku spadne hlava?

Next Post

Kdy začít psát perem?