Kdo Hrál V Harry Potterovi? » Podpora Reprodukce 2023 ✅        

Kdo hrál v Harry Potterovi?

  • Datum: December 1, 2022
  • Čas k přečtení: 3 min.

Kdo hrál v Harry Potterovi? Toto je otázka, kterou si kladou fanoušci Harryho Pottera po celém světě. Nejslavnější filmová série všech dob, Harry Potter, měla od samého začátku skvělou obsazenou postav. Od Daniela Radcliffea, který hrál Harryho Pottera, až po další slavné herce jako Emma Watson, Rupert Grint, Alan Rickman a mnoho dalších. Každá postava byla namíchaná dohromady, aby vytvořila dokonalou směs talentu, aby přinesla Harryho Pottera do života. Pokud se chcete dozvědět více o osobnostech, které hrály v Harry Potterovi, přečtěte si tento článek.

Kdo hrál v Harry Potterovi? Je to jedna z nejzásadnějších otázek, kterou si fanoušci Harryho Pottera kladou. Od roku 2001 do roku 2011 se odehrálo osm filmů, které nám přinesly spoustu skvělých herců a hereček. Tento článek se podívá na všechny hlavní postavy a jejich představitele.

## Hlavní postavy

### Harry Potter

Harry Potter byl ztvárněn britským hercem Danem Radcliffem. Radcliffe se narodil v Londýně v roce 1989 a hrál hlavní roli Harryho Pottera ve všech osmi filmech.

### Ron Weasley

Ron Weasley byl ztvárněn britským hercem Rupertem Grintem. Grint se narodil v Hertfordshire v roce 1988 a hrál postavu Ron Weasley ve všech osmi filmech.

### Hermiona Grangerová

Hermiona Grangerová byla ztvárněna britskou herečkou Emma Watson. Watson se narodila v Oxfordshire v roce 1990 a hrála postavu Hermiony Grangerové ve všech osmi filmech.

### Albus Brumbál

Albus Brumbál byl ztvárněn britským hercem a režisérem Richardem Harrisem. Harris se narodil v Dublinu v roce 1930 a hrál postavu profesora Brumbála ve filmech č. 1 a 2. Po jeho smrti byla postava převzata britským hercem Michaelem Gambonem.

### Lord Voldemort

Lord Voldemort byl ztvárněn britským hercem Ralph Finnesem. Finnes se narodil v Ipswichu v roce 1962 a hrál postavu Lorda Voldemorta ve filmech č. 4–8.

## Doplňkové postavy

Tento článek se také podívá na některé z doplňkových postav, které se objevily ve filmech Harryho Pottera.

### Sirius Black

Sirius Black byl ztvárněn britským hercem Garym Oldmanem. Oldman se narodil v Londýně v roce 1958 a hrál postavu Sirius Blacka ve filmech č. 3–5.

### Severus Snape

Severus Snape byl ztvárněn britským hercem Alannem Rickmanem. Rickman se narodil v Londýně v roce 1946 a hrál postavu Severuse Snapea ve všech osmi filmech.

### Luna Lovegood

Luna Lovegood byla ztvárněna britskou herečkou Evou Potterem. Potter se narodila v Londýně v roce 1991 a hrála postavu Luny Lovegood ve filmech č. 4–8.

## Závěr

Tento článek představil některé z hlavních a doplňkových postav z osmi filmů Harryho Pottera a jejich představitele. Ať už jste fanoušek Harryho Pottera nebo ne, je zajímavé vidět, jak se postavy a herci vyvinuli během let.

H2 Názorové mýty o Harrym Potterovi

Myth: Daniel Radcliffe played Harry Potter in all movies.

Fakt: Daniel Radcliffe hraje Harryho Pottera ve všech osmi filmech série. Ale ve filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: část 1, když Harry byl mladší, byl ztvárněn herci, jménem Daniela Radcliffeho.

Myth: Emma Watson byla ve všech filmech.

Fakt: Emma Watson hrála Hermionu Grangerovou ve všech osmi filmech. Ale ve filmu Harry Potter a Relikvie Smrti: část 1, když byla mladší, byla ztvárněna herečkou jménem Bonnie Wright.

Často Kladené Otázky

Kdo hrál v Harry Potterovi?

Odvážného mladého čaroděje, Harryho Pottera, hrál britský herec Daniel Radcliffe. Emma Watson hrála Harryho nejlepší přítelkyni Hermionu Grangerovou a Rupert Grint ztvárnil jejich kamaráda Rona Weaslyho.

Závěrem

Článek představuje herce a herečky, kteří hráli hlavní a doplňkové role v osmi filmech Harryho Pottera. Všichni se narodili v Anglii a hráli postavy všech osmi filmů. Mezi nejznámější patří Dan Radcliffe jako Harry Potter, Rupert Grint jako Ron Weasley, Emma Watson jako Hermiona Grangerová, Richard Harris (a později Michael Gambon) jako Albus Brumbál, Ralph Finnes jako Lord Voldemort, Gary Oldman jako Sirius Black, Alan Rickman jako Severus Snape a Evanna Lynch jako Luna Lovegood.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

V jakém týdnu se nejčastěji rodí?

Previous Post

Kde bude mít dítě trvalé bydliště?

Next Post

Co dělat se svojí přítelkyni?