Jaké Je Nejčastější Dívčí Jméno V ČR? » Podpora Reprodukce 2023 ✅        

Jaké je nejčastější dívčí jméno v ČR?

  • Datum: October 5, 2022
  • Čas k přečtení: 3 min.

V České republice je pro dívky mnoho různých jmen. Některá jména jsou oblíbenější než jiná. Nejoblíbenějším dívčím jménem v České republice je právě nyní jméno Tereza. Tereza je mnohem častější než jiná dívčí jména. Zjistěte více o tom, proč je Tereza nejčastějším dívčím jménem v České republice a jaké jsou další oblíbené dívčí jména.

Jaké je nejčastější dívčí jméno v ČR? To je otázka, kterou si mnozí lidé kladou. Je to také jedna z těch otázek, na kterou lze snadno získat odpověď. Podle posledních údajů z Českého statistického úřadu je nejčastějším dívčím jménem v České republice Anna.

Jaké je druhé nejčastější dívčí jméno v ČR?

Druhým nejčastějším dívčím jménem v České republice je Tereza. Tereza je na druhém místě se 17,7% podílem na celkovém počtu dívek s toto jménem.

Jaké jsou další častá dívčí jména?

Dalšími dívčími jmény, která se vyskytují v České republice, jsou: Adéla, Eliška, Natálie, Karolína, Michaela, Markéta, Veronika, Andrea, Lucie, Martina a Kateřina. Tyto jména mají v celkovém počtu dívek s těmito jmény podíl mezi 8,4% až 12,5%.

Jaké jsou nejméně častá dívčí jména?

Nejméně častá dívčí jména jsou ty, která mají podíl mezi 0,1% až 0,7% v celkovém počtu dívek s těmito jmény. Tyto jsou: Sabina, Šárka, Vanda, Renáta, Jana, Hana, Magdaléna, Pavla, Jitka, Monika, Zuzana, Ivana, Zdeňka, Jarmila, Lenka, Dagmar, Iva, Eva, Alena a Lenka.

Závěr

Pokud se ptáte, jaké je nejčastější dívčí jméno v České republice, odpověď je jednoduchá: Anna. Tereza je druhým nejčastějším dívčím jménem a dalšími častými dívčími jmény jsou Adéla, Eliška, Natálie, Karolína, Michaela, Markéta, Veronika, Andrea, Lucie, Martina a Kateřina. Nejméně častá dívčí jména jsou Sabina, Šárka, Vanda, Renáta, Jana, Hana, Magdaléna, Pavla, Jitka, Monika, Zuzana, Ivana, Zdeňka, Jarmila, Lenka, Dagmar, Iva, Eva, Alena a Lenka.

**Nejčastější dívčí jméno v ČR: Můj názor**

Mýtus 1: Nejoblíbenější dívčí jméno v ČR je Tereza.

Skutečnost: Tereza je mezi dívčími jmény v ČR časté, ale není nejčastější. Podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) je nejoblíbenějším dívčím jménem v ČR jméno Barbora.

Mýtus 2: Nejoblíbenějším dívčím jménem v ČR je Anna.

Skutečnost: Anna je také mezi dívčími jmény v ČR časté, ale opět není nejčastější. Podle údajů ČSÚ je nejoblíbenějším dívčím jménem v ČR jméno Barbora.

Často Kladené Otázky

Jaké je nejčastější dívčí jméno v ČR?

Odpověď: Nejčastějším dívčím jménem v České republice je Tereza.

Závěrem

Republic.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post

Jaké ovoce může 6 měsíční miminko?

Next Post

Jak vysvětlit dětem jak se dělají děti?