Co Znamená Jméno Vojta? » Podpora Reprodukce 2023 ✅        

Co znamená jméno Vojta?

  • Datum: November 27, 2022
  • Čas k přečtení: 3 min.

Co znamená jméno Vojta? Vojta je české mužské jméno, které pochází z germánského jména Wojciech. Příjmení tohoto jména znamená “bojovník”. Vojta je velmi oblíbené jméno ve střední a východní Evropě. V Čechách je to jedno z nejčastěji dávaných mužských jmen. Je obecně považováno za symbol odvahy, síly a vůdčího ducha. To je důvod, proč jsou tito muži obvykle velmi úspěšní a obdivuhodní.

Vojta je jedno z nejčastějších českých jmen. Jeho význam je však mnohdy překvapivý. Vojta může mít různé významy. Někteří lidé si myslí, že jméno Vojta je odvozeno od slova “voják”. To ale není pravda.

## Význam jména Vojta

Vojta je české jméno, které pochází z germánského slova “wald”, což znamená „les“. Všechny varianty tohoto jména mají stejný význam. Jméno Vojta se také někdy používá ve spojení s jménem Václav nebo Václava, což znamená „mocný“.

Vojta je také variantou jména Bořivoj, což v překladu znamená „bojovník“. To je hlavní význam jména Vojta. Jméno Vojta tedy znamená někoho, kdo je odhodlaný bojovat za svou víru a své přesvědčení.

## Různé varianty jména Vojta

Jméno Vojta je velmi oblíbené po celém českém prostoru. Existují však i jiné varianty tohoto jména. Patří mezi ně například: Vojtíšek, Vojtek, Bořivoj, Voitek a Bořek.

## Obliba jména Vojta

Jméno Vojta je velmi oblíbené mezi českými rodiči. V České republice se jméno Vojta nachází na seznamu 20 nejčastějších jmen. V roce 2018 bylo toto jméno přiděleno více než 1000 dětem.

Vojta je skvělé jméno pro kluky i dívky. Je to působivé jméno, které má hlubokou historii a význam. Jeho držitelé jsou odhodlaní bojovat za svou víru a své přesvědčení.

Co je na jménu Vojta zvláštní?

Myth 1: Vojta je zastaralé jméno.

Nenechte si ujít:
Kdy má svátek Zoe?

False: Vojta je stále populární jméno v České republice. V roce 2018 byl Vojta osmým nejčastěji používaným jménem pro chlapce.

Myth 2: Vojta je jméno, které se vyslovuje stejně jako jiná jména, například Václav, Ondřej nebo Jan.

False: Vojta se vyslovuje jako „voh-tah“. Je to odlišné od jmen jako Václav, Ondřej a Jan, které se vyslovují jako „vah-tslahv“, „ohn-dzheh“ a „yan“.

Často Kladené Otázky

Co znamená jméno Vojta?

Vojta je mužské jméno keltského původu. Někde v češtině jeho význam znamená „bojovník“ nebo „vítěz“.

Je Vojta oblíbené jméno ve střední Evropě?

Ano, je to oblíbené jméno ve střední Evropě. V Česku se Vojta těší stále vysoké popularitě, a je to jedno z nejoblíbenějších jmen v České republice.

Závěrem

Republic.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post

Kdy dítě řekne máma?

Next Post

Jak často se budí novorozenec?

Jak dlouho se vyvolává porod?
Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10
Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10