Jak Poznat že Miminko Málo Pije? » Podpora Reprodukce 2023 ✅        

Jak poznat že miminko málo pije?

 • Datum: April 16, 2022
 • Čas k přečtení: 4 min.

Jak poznat, že miminko málo pije? Je to důležitý problém, se kterým se mnozí rodiče potýkají. Vědět, jak poznat, že miminko málo pije, je důležité k zajištění správného zdraví a vývoje dítěte. Pokud se domníváte, že vaše miminko málo pije, je načase se o tom poradit s lékařem, abyste mohli najít nejlepší způsob, jak tuto situaci vyřešit. Tento článek vám pomůže zjistit, jak poznat, že miminko málo pije.

Jak poznat, že miminko málo pije?

Miminka mají tendenci málo pít a mohou trpět dehydratací. Dehydratace je stav, kdy tělo netrpí dostatečným přísunem tekutin, což může vést k mnoha problémům a vážnému onemocnění. Proto je důležité včas rozpoznat, když má miminko málo tekutin.

Příznaky dehydratace u miminek

Miminka mají tendenci se rychleji dehydratovat než dospělí, proto je důležité včas jejich stav sledovat a okamžitě jednat. Mezi příznaky dehydratace u miminek patří:

 • suchá, mdlá pokožka
 • žízeň
 • letargie a únava
 • suché rty
 • suché sliznice
 • bolestivost bříška
 • zvracení a průjem
 • zrychlení srdečního tepu
 • snížená úroveň aktivity
 • žloutenka

Pokud si všimnete jednoho nebo více z těchto příznaků u vašeho miminka, měli byste okamžitě kontaktovat lékaře, abyste se vyhnuli dalším komplikacím.

Jak můžete pomoci?

Nejjednodušší způsob, jak můžete pomoci svému miminku, je pít hodně tekutin. Mezi nejlepší způsoby, jak zajistit, aby vaše miminko mělo dostatek tekutin, patří:

 • Vyvarujte se přílišného krmení. Měli byste se vyhnout předčasnému krmení, abyste zabránili tomu, aby se miminko přejídalo a mělo málo tekutin. Vždy se poraďte se svým lékařem, pokud máte pochybnosti.
 • Pravidelně kontrolujte množství tekutin, které miminko pije. Měli byste být schopni vypočítat, kolik tekutin vaše miminko spotřebuje za den, abyste zjistili, zda dostává dostatek tekutin. Pokud máte pochybnosti, zeptejte se svého lékaře.
 • Vyvarujte se přílišného krmení. Měli byste se vyhnout předčasnému krmení, abyste zabránili tomu, aby se miminko přejídalo a mělo málo tekut

  Mýty o tom, jak poznat, že miminko málo pije

  1. Pokud kojíte, vaše dítě nemůže být dehydratované – Falešné! Kojící matky by měly být ostražité a sledovat, jestli jejich dítě opravdu dostává dostatečné množství tekutin, aby se ujistily, že je dostatečně hydratované.

  2. Pokud vaše dítě pije méně, je nemocné – Falešné! Dítě může snížit svůj pitný režim kvůli řadě důvodů, jako je například přílišné teplo, nedostatek spánku, stres nebo změny v životním stylu.

  3. Pokud vaše dítě málo pije, můžete mu dát sladké kapaliny, jako je ovocný džus – Falešné! Sladké kapaliny mohou způsobit zvracení a průjem, takže je důležité dítěti dávat jen čistou vodu.

  Jak poznat, že dítě málo pije?

  Často Kladené Otázky

  Jak poznat že miminko málo pije?

  Odpověď: Existuje několik známek, které mohou napovídat, že miminko málo pije. Mezi ně patří méně než šest plenek za den, méně než pět večerů v řadě bez přírůstku na váze, slabý příliv mléka při kojení, suchá ústa, zvýšená únava a suchá kůže. Pokud si všimnete jakéhokoli z těchto příznaků, doporučuje se okamžitě vyhledat odbornou pomoc.

  Co je nejlepší způsob, jak přimět miminko pít více?

  Odpověď: Nejlepší způsob, jak přimět miminko pít více, je poskytnout mu různé zdroje tekutin. To zahrnuje kojení nebo zavedení doplňkového krmení, pokud ho již dostává, a také použití láhve nebo jiného nádobí. Může být také užitečné nabídnout miminku tekutiny v různých formách, jako jsou ovocné šťávy, vody nebo vývar.

  Závěrem

  . Pokud máte pochybnosti, zeptejte se svého lékaře.

  Miminka mají tendenci málo pít a mohou trpět dehydratací. Je důležité včas rozpoznat příznaky dehydratace, jako je suchá a mdlá pokožka, žízeň, letargie, suché rty a suché sliznice. Abyste tomu zabránili, měli byste kontrolovat množství tekutin, které miminko pije, a vyvarovat se přílišného krmení. Pokud máte pochybnosti, kontaktujte svého lékaře.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

Jaké jsou možnosti léčby a prevence prodlouženého porodu?

Previous Post

Jak poznat že je čas jet do porodnice?

Next Post

Jak poznat že se bude rodit?

Jak poznat že se bude rodit?
Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10
Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10