Kdy Můžu Dát Miminku Vodu? » Podpora Reprodukce 2023 ✅        

Kdy můžu dát miminku vodu?

  • Datum: July 2, 2022
  • Čas k přečtení: 3 min.

Kdy můžu dát miminku vodu? je otázka, kterou si mnozí rodiče klade, když s miminkem začínají. Je důležité vědět, kdy je správné dát miminku vodu, aby se vyhnulo potenciálním rizikům. Tento článek vám nabízí informace a doporučení týkající se toho, kdy je vhodné dát miminku vodu a jaké to může mít dopady.

Kdy je vhodné začít podávat dítěti vodu? Je to jedna z nejčastějších otázek, kterou si kladou rodiče, kteří se chystají kojit své novorozené. První měsíce po narození jsou pro dítě klíčové, a je důležité, aby bylo krmeno výhradně mateřským mlékem. Přidávání jiných tekutin do stravy miminka by mělo být prováděno s opatrností, protože by to mohlo být pro jeho zdraví nevhodné.

Co říkají odborníci?

Lékaři obecně doporučují, aby rodiče nezačínali podávat dítěti vodu, dokud mu není nejméně šest měsíců. To je proto, že v prvních šesti měsících je dítě vystaveno vyššímu riziku dehydratace a mohou se objevit problémy s trávením, pokud dítě dostává příliš mnoho tekutin.

Kdy je vhodné začít podávat vodu?

Ještě než začnete podávat dítěti vodu, je důležité, abyste se nejdříve poradili se svým lékařem. Lékař může určit, kdy je vhodné přidávat vodu do dítěte, a může vám také pomoci vybrat vhodnou tekutinu.

Většina lékařů doporučuje, aby se rodiče začali zajímat o přidávání vody kolem 8. měsíce věku dítěte. Toto je obecně považováno za nejvhodnější dobu, kdy dítě může začít pít vodu.

Jaké druhy vody jsou nejvhodnější?

Když se rozhodnete, že je čas začít podávat dítěti vodu, je důležité vědět, který druh vody je nejvhodnější. Obecně se doporučuje, aby rodiče dítěti podávali čistou pitnou vodu. Ovocné šťávy nebo slazené nápoje by se měly zcela vyhnout, protože mohou způsobit zvýšení hladiny cukru v krvi a zvýšit riziko obezity.

Nenechte si ujít:
Jaký dárek k narozeninám?

Voda je důležitá

Voda je pro všechny lidi důležitá, a to platí i pro děti. Udržování dostatečného přísunu tekutin je důležité

Mýtus 1: Děti mladší 6 měsíců by měly pít vodu

Fakt: Děti mladší 6 měsíců by neměly konzumovat vodu, protože to může způsobit dehydrataci.

Mýtus 2: Voda umožní miminku lépe trávit potravu

Fakt: Voda neumožní miminku lépe trávit potravu, protože jeho střeva ještě nejsou dostatečně vyvinuta na to, aby trávila tekutiny.

Žádná voda pro miminka mladší 6 měsíců

Často Kladené Otázky

Kdy můžu dát miminku vodu?

Odpověď: Většina pediatrů doporučuje začínat s podáváním vody miminku od pátého měsíce života. Pokud se týká obecného pití vody, je vhodné přidávat ji do stravy dítěte od 12. měsíce.

Závěrem

Republic pro zdraví dítěte. Rodiče by měli spolupracovat s lékařem, aby bylo určeno, kdy je vhodné začít podávat dítěti vodu. Je vždy nejlepší dát přednost čisté pitné vodě a vyhnout se slazeným nápojům.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Co dělá muž při porodu?

Previous Post

Co jíst první dny po porodu?

Next Post

Kdy vystavuje gynekolog žádost o mateřskou?

Co dělat a nedělat v prvním trimestru?
Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10
Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10