Kdy Jet Do Porodnice Když Necítím Pohyby? » Podpora Reprodukce 2023 ✅        

Kdy jet do porodnice když necítím pohyby?

  • Datum: June 29, 2022
  • Čas k přečtení: 3 min.

Kdy jet do porodnice když necítíte pohyby plodu je důležitou otázkou pro budoucí matky. Ukazuje se, že absenci pohybů plodu by měly matky vždy brát vážně a okamžitě kontaktovat svého lékaře. V tomto článku se pokusíme vysvětlit, co by měla matka udělat v případě, že necítí pohyby plodu, a kdy by měla okamžitě jít do porodnice.

Mnoho nastávajících maminek se ptá, kdy má jet do porodnice, když necítí pohyby. Někdy se může stát, že dítě je v pohodě, ale maminka necítí jeho pohyby. To samozřejmě může být stresující, ale je důležité znát rozdíl mezi přirozenou únavou dítěte a něčím, co by mohlo naznačovat vážnější potíže.

## Kdy jet do porodnice?

Vždy je důležité konzultovat situaci se svým lékařem. Obecně lékaři doporučují, abyste se dostavili do porodnice, když necítíte pohyby plodu po dobu delší než 12 hodin. To je obecně bráno jako signál, že nastávající maminka by měla být pod dohledem.

Pokud necítíte pohyby dítěte delší dobu než obvykle, může to být důvodem k obavám. Ujistěte se, že se nastávající maminka odpočívá, snaží se mírně pohybovat a vypít dostatečné množství tekutin. Někdy to může pomoci obnovit pohyby dítěte.

## Kdy je třeba se poradit s lékařem?

Pokud necítíte pohyby dítěte po dobu delší než 12 hodin, je třeba se obrátit na svého lékaře nebo porodnici. Lékaři mohou provést ultrazvukové vyšetření, aby se ujistili, že je dítě v pořádku. Někdy může být třeba vyšetřit krevní obraz, aby se zjistilo, zda je dítěti dostatek kyslíku.

Lékaři mohou také provést další testy, aby se ujistili, že plod je v pořádku a že jeho srdce bije za normálních podmínek. Dítě může být posláno na kontrolu do porodnice, pokud je vyšetřením zjištěno, že je něco špatně.

Nenechte si ujít:
Jak poznat moc od plodové vody?

## Závěr

Necítění pohybů plodu může být stresující, ale je důležité pochopit, kdy je třeba se obrátit na lékaře. Pokud necítíte pohyby dítěte po dobu delší než 12 hodin, je třeba vyhledat lékařskou pomoc. Lékaři mohou provést vyšetření, aby se ujistili, že je dítě v pořádku.

H2: Mýty o tom, kdy jet do porodnice, když necítíte pohyby

Mýtus 1: Musíte okamžitě jít do porodnice, pokud necítíte žádné pohyby.

Toto není pravda. Pokud necítíte žádné pohyby, můžete kontaktovat svého lékaře nebo porodní asistentku. Většinou vám doporučí, abyste si lehli a relaxovali na několik hodin, abyste mohli pozorovat pohyby plodu. Pokud pohyby stále nedojde, můžete se znovu obrátit na svého lékaře nebo porodní asistentku. Budou vám doporučit ihned jít do porodnice, aby se zkontrolovalo zdraví plodu.

Mýtus 2: Pokud necítíte pohyby, znamená to, že je něco špatně.

Toto také není pravda. Pokud necítíte pohyby jako obvykle, nemusí to nutně znamenat něco špatného. Pohyby plodu se mohou měnit v průběhu dne a dokonce i během týdne. Navíc se může stát, že se plod uklidní, když se maminka uklidní nebo spí. Pokud se necítíte dostatečně jistí, můžete se obrátit na svého lékaře nebo porodní asistentku, aby vám dali radu.

Často Kladené Otázky

Kdy jet do porodnice když necítím pohyby?

Odpověď: Pokud necítíte pohyby dítěte, měli byste okamžitě zajít do porodnice. Nečekejte až do ranních hodin. Je velmi důležité, abyste vy i dítě byli co nejdříve vyšetřeni.

Závěrem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Jak oznámit kolegům těhotenství?

Previous Post

Jakou tašku do porodnice?

Next Post

Kdo má nárok na porodné?

Co potřebuje žena po porodu?
Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10
Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10