Jak Vypadá Břicho Po Porodu? » Podpora Reprodukce 2023 ✅        

Jak vypadá břicho po porodu?

  • Datum: July 24, 2022
  • Čas k přečtení: 4 min.

Porod je životní událostí, která má velký vliv na tělo ženy. Mnoho žen se zajímá o to, jak jejich břicho bude po porodu vypadat. Jaké změny mohou očekávat a jak rychle se jejich tělo vrátí do normálu? V tomto článku se podíváme na to, jak břicho ženy vypadá po porodu a jaké změny si můžeme všimnout.

Porod je vždy neuvěřitelným zážitkem, který se nikdy nezapomíná. Vy i váš nový miminko jste v tu chvíli naprosto nepostradatelní. Ale jak se břicho vyvíjí po porodu?

## Jak se břicho mění během těhotenství

Těhotenství je období, kdy vaše tělo prochází mnoha změnami. Jednou z nejvýraznějších je změna vašeho břicha – začne se zvětšovat a tvářit jinak po celou dobu těhotenství. Ať už je to první nebo deváté těhotenství, břicho se během těhotenství vyvíjí a mění.

## Jak se břicho mění po porodu

Po porodu se břicho opět mění. Pokud jste porodila vaginálně, můžete očekávat, že se břicho zbaví části kožních záhybů, které se během těhotenství vyvinuly. Možná se vám budou zdát větší a neobvyklé jizvy. Váš břicho se může zdát měkčí, protože může trvat několik týdnů, než se vaše břišní svaly srovnají a posílí.

Po císařském řezu bude vaše břicho vypadat trochu jinak. Můžete očekávat, že se na něm vytvoří jizva, která se bude léčit několik týdnů až měsíců. Můžete také zaznamenat, že váš břicho je měkčí, protože jizva může bránit tomu, aby se vaše břišní svaly srovnaly a posílily.

## Jak posílit břišní svaly po porodu

Můžete si být jisti, že se vaše břišní svaly postupně obnoví, ale můžete také podniknout několik kroků k jejich posílení. Nejdůležitější je, abyste se cítila dobře, a to fyzicky i psychicky. Je také důležité, abyste si nechala čas na relaxaci a odpočinek.

Nenechte si ujít:
Kdo má nárok na porodné 2022?

Kromě toho je důležité, abyste se starala o sebe a o své tělo. Váš lékař vám může doporučit cvičení břicha, jako jsou například cviky na posilování svalů břicha a další cviky, které vám pomohou obnovit pevnost vašeho břicha.

## Závěr

Mýty o tom, jak vypadá břicho po porodu

Popírání běžných mýtů o břichu po porodu

Existuje mnoho mýtů o tom, jak vypadá břicho po porodu. Tyto mýty mohou být zdrojem obav pro matky, které se snaží porodit. Některé z nejčastějších mýtů o břichu po porodu jsou tyto:

– Břicho se nikdy nevrátí do své předporodní velikosti: To je nepravda. Pokud se budete věnovat vhodnému cvičení a stravě, můžete dosáhnout svého původního tvaru těla.

– Můžete se zbavit strií po porodu: Strie jsou způsobeny mechanickým roztažením pokožky a po porodu se zpravidla nezmizí. Nicméně, můžete využít různé krémy a masti, které mohou pomoci s jejich vzhledem.

– Je to těžké se vrátit do formy: Ne, pokud budete dodržovat správnou stravu a vhodnou fyzickou aktivitu, můžete se vrátit do formy.

– Je nemožné se zbavit břišního tuku: Ne, je to možné, ale vyžaduje to spoustu trpělivosti a tréninku.

– Nemůžete se vrátit k náročnému cvičení po porodu: Ano, můžete. Pokud však cvičíte po porodu, musíte se postupně zvyšovat a zůstat v bezpečí. Nezapomínejte se poradit s lékařem, než začnete s náročným programem.

Často Kladené Otázky

Jak vypadá břicho po porodu?

Břicho po porodu bývá obvykle oteklé a mírně se zvětšené. Některé ženy si po porodu stěžují na bolesti břicha, obzvlášť pokud jim lékaři či porodní asistentky vyvinuly břicho, aby se zabránilo krvácení. Množství pleti, které je po porodu v břiše, se bude lišit v závislosti na tom, jak moc se břicho během těhotenství natahovalo.

Nenechte si ujít:
Kdy jsou potraty zdarma?

Jak dlouho trvá, než se břicho po porodu vrátí do normálu?

Vrácení břicha do normálu se může lišit v závislosti na věku a zdraví ženy. U některých žen se to může stát během několika měsíců, ale u jiných může trvat až několik let. Žena by měla pravidelně cvičit a sledovat svou stravu, aby urychlila proces hojení. U některých žen je také nutná návštěva lékaře nebo fyzioterapeuta, aby vyloučili jakékoliv zdravotní problémy, které by mohly zpomalit proces hojení.

Závěrem

Porod je úžasný zážitek, který se nikdy nezapomíná. Během těhotenství se břicho mění a po porodu se vyvíjí dále. Po porodu můžete očekávat, že se břicho zbaví některých kožních záhybů a může se objevit jizva po císařském řezu. Posílení břišních svalů je důležité a dosaženo lze odpočinkem, relaxací a cvičením.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Proč Nemýt okna v těhotenství?

Previous Post

Proč Nemýt okna v těhotenství?

Next Post

Kdy se snažit o miminko po revizi?

Jak poznám kontrakce před porodem?
Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10
Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10