Jak Poznat že Má Miminko Prdíky? » Podpora Reprodukce 2023 ✅        

Jak poznat že má miminko prdíky?

  • Datum: January 31, 2023
  • Čas k přečtení: 3 min.

Většina rodičů se obává, že jejich novorozenec trpí prdíky. Prdíky jsou běžné u novorozenců, a i když jsou nepříjemné, nejsou závažné a často se s nimi dá úspěšně bojovat. Pokud se rodiče chtějí ujistit, že jejich dítě trpí prdíky, mohou se zeptat, jak poznat, že má miminko prdíky. Odpověď je jednoduchá: poznat je můžete podle příznaků, které jejich novorozenec projevuje.

Vychází-li vám z miminka pach pohořelých vajec? Znáte-li příznaky, jako je neklid, štěkání, pláč a křik? Máte-li pocit, že její nožičky jsou napnuté? Možná má vaše miminko prdíky. Jak poznat, že je tomu tak?

Příznaky

Všichni novorozenci mívají prdíky. Jsou to malé plynové bublinky, které se tvoří v bříšku. Když je miminko trpí, můžete pozorovat následující příznaky:

  • Nožky jsou napnuté,
  • Miminko se trhá a mává nožičkami,
  • Křičí, štěká nebo pláče,
  • Mívá nafouklé bříško,
  • Kouří se z něj pach pohořelých vajec.

Jak pomoci?

Masáž bříška

Nejlepším způsobem, jak pomoci miminku s prdíky, je masáž bříška. Je to jednoduché a účinné. Pro masáž bříška můžete použít krouživé pohyby prstů. Střídavě je třete lehce po směru hodinových ručiček. Můžete také využít teplé lázně. Nalijte do vany vlažnou vodu a nechte miminko tam chvíli sedět.

Vyfukování

Dalším způsobem, jak pomoci s prdíky, je vyfukování. To jde tak, že si položíte miminko na svůj břicho a uděláte krátkými výdechem. Pokud je to pro vás pohodlné, můžete i ležet na zádech a miminko na vás. Vyfukování pomáhá prdíkům unikat.

Jídlo a pití

Pokud kojíte, zkuste změnit svůj jídelníček. Některé potraviny, jako například luštěniny, mohou způsobit prdíky. Můžete také zkusit po kojení dávat miminku trochu vody. Může to pomoci snížit bolest.

Léky

V některých případech můžete pro prdíky užívat léky. Těm se ale obvykle vyhýbá, protože mohou mít vedlejší účinky. Pokud se ale domácí léčba nezdá bý

### Jak rozpoznat prdíky u novorozenců

Mýtus 1: Všichni novorozence prdí.

Fakta: Prdíky u novorozence nejsou vždy přítomné. Některé novorozené děti prdí více než jiné, a někdy je obtížné je odhalit.

Mýtus 2: Prdíky u novorozence jsou vždy bolestivé.

Fakta: Prdíky u novorozenců mohou být bolestivé nebo mohou být bezbolestné. Bolestivé prdíky mohou způsobit, že dítě bude plakat, ale i bezbolestné prdíky mohou způsobit, že dítě bude plakat.

Mýtus 3: Prdíky jsou nejčastěji způsobeny kojením.

Fakta: Prdíky u novorozence mohou být způsobeny jak kojením, tak i doplňkovými látkami. Některé potraviny mohou způsobit, že dítě prdí více než jiné.

Často Kladené Otázky

Jak poznat že má miminko prdíky?

Odpověď: Je to snadné poznat, protože miminko bude mít nafouklý bříško a často bude kňučet. Často to bude doprovázeno bušením prstů na bříško.

Co můžu dělat pro zmírnění prdíků u miminka?

Odpověď: Existuje několik způsobů, jak zmírnit prdíky u miminka. Nejlepším způsobem je umožnit miminku si pořádně vyplakat, aby se přirozeně uvolnily plyny. Také může pomoci masírovat bříško miminka, používání hraček, které se dostanou pod bříško, vyhřívání bříška, nebo použití kojeneckých čajů.

Závěrem

tivní, obraťte se na svého lékaře.

Miminka mívají prdíky, které mohou způsobovat neklid, křik, pláč a štěkání. Nejlepším způsobem, jak je pomoci, je masáž bříška, vyfukování a pravidelné kojení. Pokud se domácí léčba nezdá být dostatečná, kontaktujte lékaře.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post

Jak najít spádovou školu?

Next Post

Co zařídit po svatbě muž?

Jak dlouho budu v nemocnici po potratu?