Jak Dlouho By Se Mělo Kojit? » Podpora Reprodukce 2023 ✅        

Jak dlouho by se mělo kojit?

  • Datum: January 31, 2023
  • Čas k přečtení: 4 min.

Jak dlouho by se mělo kojit? je často kladenou otázkou pro nové rodiče. Kojení je důležitou součástí výživy novorozenců a kojeneckého věku a je třeba vybrat nejvhodnější dobu pro kojení. V tomto článku se podíváme na výhody a nevýhody kojení, stejně jako na doporučenou dobu kojení. Poradíme vám, jak se nejlépe připravit a jak se ujistit, že vaše dítě bude mít dostatečnou výživu a zdraví.
.

Kojení je prospěšné pro matky a děti po celý život, ale mnoho rodičů se ptá, jak dlouho by kojení mělo trvat. Řada výzkumů prokázala, že kojení může přinést mnoho pozitivních výsledků, včetně snížení rizika infekcí, alergií a obezity. Nicméně, zatímco mnoho odborníků doporučuje kojit dítě po celou dobu, je konečné rozhodnutí na rodičích.

## Doporučení Světové zdravotnické organizace
Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje kojit dítě po dobu nejméně dvou let. Doporučení WHO podporuje množství studií, které prokazují, že kojení po dobu alespoň dvou let může přinést výhody pro zdraví dítěte i matky. Kojení po dobu alespoň dvou let může pomoci zajistit, že dítě dostane správnou výživu a také vyvinout silnou vazbu mezi matkou a dítětem.

## Výhody dlouhodobého kojení
Kojení po dlouhou dobu může přinést řadu dalších výhod. Mezi tyto výhody patří zmírnění hladu a pocitu strachu, lepší imunitní a gastrointestinální funkce a vyšší IQ. Dítěti může být také umožněno lépe se soustředit na své studium, protože kojení může stimulovat dítě v jeho intelektuálním rozvoji. Kromě toho může dlouhodobé kojení pomoci matce snížit riziko vzniku některých typů rakoviny.

## Závěr
Kojení je prospěšné pro matky a děti. I když mnoho odborníků doporučuje kojení dítěte po dobu alespoň dvou let, je konečné rozhodnutí na rodičích. Kojení po dobu alespoň dvou let může přinést výhody pro zdraví dítěte i matky. Mezi tyto výhody patří zmírnění hladu a pocitu strachu, lepší imunitní a gastrointestinální funkce a vyšší IQ. Dlouhodobé kojení může také pomoci matce snížit riziko vzniku některých typů rakoviny.

Nenechte si ujít:
Jak zjistit práh bolesti?

H2 heading: Kojení je důležitou součástí výživy dítěte

Mýtus 1: Dítě by mělo být odstaveno od kojení po dobu jednoho roku.

Fakt: Přirozené kojení může trvat i déle než rok a je to prospěšné pro matku i dítě. Obecně se doporučuje kojení dítěte alespoň do věku dvou let.

Mýtus 2: Kojení se musí přerušit, když dítě začne jíst pevnou stravu.

Fakt: Kojení nemusí být přerušeno ani při zavedení pevné stravy. Některé děti mohou kojit až do věku čtyř let.

Mýtus 3: Dítě se musí naučit samostatně jíst mezi 6. a 12. měsícem věku.

Fakt: Není nutné, aby děti jedly pevnou stravu mezi 6. a 12. měsícem věku. Přirozený vývoj dítěte určuje, kdy se bude vyvíjet schopnost sám jíst.

Často Kladené Otázky

Jak dlouho by se mělo kojit?

Odpověď: Doporučuje se kojit minimálně do věku jednoho roku, nejlépe však do věku dvou let.

Jak často by měla být děťátku nabízena mateřské mléko?

Odpověď: Kojení by mělo být časté – nejméně 8x denně – a dítě by mělo být nabízeno mateřské mléko, dokud to samo neodmítne.

Závěrem

Kojení je prospěšné pro matky a děti po celý život. Světová zdravotnická organizace doporučuje kojit dítě po dobu alespoň dvou let, což je podporováno množstvím studií. Dlouhodobé kojení může přinést výhody pro zdraví dítěte i matky, jako je zmírnění hladu a pocitu strachu, lepší imunitní a gastrointestinální funkce a vyšší IQ. Kromě toho může pomoci matce snížit riziko vzniku některých typů rakoviny. Konečné rozhodnutí o době kojení je na rodičích.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Jak dlouho Krvaci žena po revizi?

Previous Post

Jak dlouho plati řidičák po svatbě?

Next Post

Jak dlouho nechat miminko plakat?

Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10
Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10