Jak často Se Chodí S Novorozencem K Lékaři? » Podpora Reprodukce 2023 ✅        

Jak často se chodí s novorozencem k lékaři?

  • Datum: September 10, 2022
  • Čas k přečtení: 4 min.

Jak často byste měli chodit s novorozencem k lékaři? Je to důležité, abyste se ujistili, že se vaše dítě zdravě vyvíjí a abyste se dozvěděli, jak mu můžete pomoci. Ve většině případů lékaři doporučují, aby rodiče s novorozencem navštívili svého lékaře nejméně šestkrát do jednoho roku. Tato návštěva může být důležitou součástí jeho vývoje a je důležité, abyste ho navštívili pravidelně.

Kolikrát by měl novorozenec navštívit lékaře? Je to otázka, kterou se mnozí noví rodiče zajímají. Novorozenci by měli být pravidelně očkováni a vyšetřováni, aby se zabránilo vzniku závažných nemocí. Následující článek vám řekne, jak často by se mělo chodit s novorozencem k lékaři.

Prvních 6 týdnů

Když se narodí novorozenec, má každý rodič povinnost předat doktorovi vyšetření a očkování. První tři týdny po narození by měl novorozenec absolvovat průběžné vyšetření. První vyšetření se obvykle provádí ve dnech 2, 4, 6 a 8 po narození. Ve všech případech by měl být novorozenec očkovaný proti hepatitidě B.

Mezi 6. a 12. týdnem

Mezi 6. a 12. týdnem se obvykle provádí další vyšetření, včetně testu na cystickou fibrózu, jaterních testů a krevních testů. V tomto období se obvykle provádí další očkování proti hepatitidě B a dalším povinným očkováním.

Kontroly po 12. týdnu

Po 12. týdnu by novorozenec měl být vyšetřován každé 3 měsíce. Tyto kontroly by měly zahrnovat vyšetření a očkování. Důležité je, aby byl novorozenec očkován včas, aby se zabránilo rozvoji závažných nemocí.

Rutinní vyšetření

Kromě výše uvedených vyšetření by měl novorozenec absolvovat další rutinní vyšetření včetně vyšetření očí, střevního vyšetření a vyšetření na křivici. Tyto vyšetření by měly být prováděny každé 6 měsíců, aby se zajistilo, že se dítě vyvíjí správně.

Nenechte si ujít:
Kdy začíná stárnout placenta?

Závěrečné myšlenky

Kolikrát by měl novorozenec navštívit lékaře? Odpověď závisí na věku dítěte a na očkovacím plánu. V prvních 6 týdnech by měl novorozenec absolvovat průběžné vyšetřen

Mýty o častém navštěvování lékaře s novorozencem

1. Novorozence je třeba chodit k lékaři každý měsíc – Falešné. Novorozenci by měli být po příchodu domů navštívit lékaře do 2-3 týdnů. Dále je třeba navštívit lékaře v 1. měsíci, 2. měsíci, 4. měsíci, 6. měsíci, 9. měsíci, 12. měsíci, 15. měsíci a 18. měsíci života dítěte.

2. Lékař je nutné navštěvovat jen v případě nemoci – Falešné. Jelikož se novorozenec velmi rychle vyvíjí, je důležité ho pravidelně sledovat. Navštěvování lékaře by nemělo být jen v případě nemoci, ale také jako preventivní opatření.

3. Lékařské prohlídky jsou pouze pro děti – Falešné. Každý člen rodiny by měl být pravidelně vyšetřován lékařem. To zahrnuje i novorozence.

Často Kladené Otázky

Jak často se chodí s novorozencem k lékaři?

Odpověď: Novorozenec by měl být vyšetřen po narození a pak by měl být vyšetřen každých 2-4 týdnů až do 6 měsíců věku a pak každých 3-4 měsíců až do 3 let.

Co se kontroluje při lékařské prohlídce novorozence?

Odpověď: Lékařská prohlídka novorozence zahrnuje prohlídku očí, uší, nosu a hrdla, srdce a plic, břicha, končetin a dalších orgánů. Lékař také zhodnotí vývoj novorozence a podívá se na jeho reflexy a také změří hmotnost, výšku a obvod hlavy.

Závěrem

í včetně očkování proti hepatitidě B. Mezi 6. a 12. týdnem se obvykle provádí další vyšetření a očkování. Po 12. týdnu by měl být novorozenec vyšetřován každé 3 měsíce, doplněné o častější rutinní vyšetření každé 6 měsíců.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Co se deje při porodu?

Previous Post

Na co si dát pozor u novorozence?

Next Post

Vyjasnění: Kdy může být potrat proveden?

Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10
Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10