Jak Přetočit Novorozence Na Bříško? » Podpora Reprodukce 2023 ✅        

Jak přetočit novorozence na bříško?

  • Datum: April 23, 2022
  • Čas k přečtení: 4 min.

Jak přetočit novorozence na bříško je důležité pro rozvoj dítěte. Přetočení novorozence na bříško pomáhá posílit jeho/její svaly, pomáhá dítěti lépe se orientovat ve světě kolem něj/ní a přispívá k jeho/jejímu celkovému psychickému a emočnímu zdraví. Kromě toho může přetočení novorozence na bříško pomoci snížit riziko vzniku plenkové dermatitidy a zlepšit kvalitu spánku dítěte. Tento článek vám poskytne kroky, které je třeba dodržet při přetočení novorozence na bříško.

Když se narodí novorozenec, je pro rodiče vždy obrovskou radostí. Mnoho rodičů si ale uvědomuje, že první pár dní po narození bude vyžadovat nějakou úpravu novorozence, aby byl zdravý a pohodlný. Jednou z těchto úprav je přetočení novorozence na bříško. Toto manévrování má svá specifika, která je třeba zvážit, aby se novorozence nezranilo.

## Jak přetočit novorozence na bříško?
Přetočení novorozence na bříško má několik kroků, které je třeba dodržet, aby se novorozence nezranilo.

### Krok 1: Připravte si postýlku
Nejdřív si připravte postýlku, ve které budete novorozence přetočovat. Ujistěte se, že na postýlce není žádný předmět, který by mohl vaše dítě zranit.

### Krok 2: Uložte novorozence
Uložte novorozence na postýlku na bříško. Ujistěte se, že jeho hlavička je uprostřed postýlky a jeho nohy jsou zakřivené do tvaru “C”.

### Krok 3: Uvolněte páteř novorozence
Když je novorozence uložený, uvolněte jeho páteř tím, že lehce stlačíte lopatky. Pomůže to novorozence uvolnit svaly a umožní mu lepší pohyblivost.

### Krok 4: Přetočte novorozence
Nyní je čas přetočit novorozence. Chytněte jeho zápěstí a přetočte jej do polohy na bříško. Ujistěte se, že jeho hlavička je vyvážená a jeho nohy jsou zakřivené do tvaru “C”.

Nenechte si ujít:
Jaký nočník pro kluky?

### Krok 5: Ujistěte se, že novorozence je pohodlný
V posledním kroku se ujistěte, že novorozence je pohodlný. Uvolněte jeho páteř tím, že lehce stlačíte jeho lopatky a upravte jeho polštářky. Ujistěte se, že jeho hlavička je vyvážená a jeho nohy jsou zakřivené do tvaru “C”.

Přetočení novorozence na bříško je jednou z nejdůležitějších úprav novorozence. Je to důležité, aby se novorozence nezranilo a aby bylo pohodlné. Při dodržení výše uvedených kroků byste měli být schopni úspěšně přetočit novorozence na bříško.

Mýtus: Novorozenci by neměli být přetočeni na bříško, protože to může způsobit plicní hyperinflaci.

Fakt: Novorozenci mohou být přetočeni na bříško, ale musí být dobře sledováni, aby se zabránilo plicní hyperinflaci. Doktoři doporučují přetočení novorozence na bříško, aby se zajistilo, že se zdravě vyvíjí, a aby se udržela dobrá svalová síla.

Název: Jak bezpečně přetočit novorozence na bříško?

Často Kladené Otázky

Jak přetočit novorozence na bříško?

Odpověď:

K přetočení novorozence na bříško je potřeba použít správnou techniku. Nejprve položte dítě na bříško na pevnou a měkkou podložku, jako je například měkká deka. Pak pomalu přetočte novorozence na bok, tak aby byl bříško se zemí ve stejné rovině. Můžete využít pomoci druhého dospělého, aby držel novorozence za boky. Poté přetočte novorozence na bříško.

Je bezpečné nechávat dítě ležet na bříšku?

Odpověď:

Ano, ležení na bříšku je pro novorozence velmi důležité. Lehnutí na bříšku posiluje svaly novorozence a podporuje rozvoj motorických dovedností. Nicméně, je důležité ležení na bříšku monitorovat a dítě nechat ležet na bříšku pouze po krátkou dobu. Dítě by nemělo ležet na bříšku déle než 10-15 minut.

Nenechte si ujít:
Jak naučit dítě na nočník za 3 dny?

Závěrem

Rodiče si uvědomují, že po narození novorozence je nutné provést nějakou úpravu. Jednou z nich je přetočení novorozence na bříško. Je to důležité pro zdraví a pohodlí dítěte. Postup je jednoduchý, je potřeba připravit postýlku, uložit novorozence na bříško a uvolnit jeho páteř. Pak je možné novorozence přetočit a zkontrolovat, zda je pohodlný. Takto by měl být proces úspěšně dokončen.

Rodiče po narození novorozence musí provést úpravu, aby bylo dítě zdravé a pohodlné. Z tohoto důvodu je nutné správně přetočit novorozence na bříško. Postup je jednoduchý. Nejdříve je potřeba připravit postýlku, uložit novorozence na bříško a zajistit jeho uvolnění. Poté můžete novorozence přetočit a zkontrolovat, zda je pohodlný.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Post

Jak přebalovat miminko?

Next Post

Jak přežít porod?

Jak přežít porod?
Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10
Buďte krásnou maminkou!
Krásná a silná pokožka, vlasy a nehty jsou možné i během těhotenství a po porodu. Vyzkoušejte blahodárné účinky kolagenu. Získejte krásnou pokožku, zářivé vlasy a pevné nehty s kódem "MOM10", který vám ušetří 10% z celkové objednávky.
MOM10